Uudised
Kutsekoolidele õppematerjale välja andvalt kirjastuselt Argo on ilmunud 2010.a Andres Laansoo õpik "Keevitamine. MIG/MAG-keevitus".

Õpikus käsitletakse metallide keevitamisega seotud üldküsimusi: keevisliidete liigitamist ja tähistamist joonistel, kvaliteedinõudeid keevitusdefektide põhjal, samuti erinevate keevitusparameetrite ja seadistuste mõju keevisõmbluste kujule ja kvaliteedile koos soovitustega nende valikuks. Tuuakse ka soovituslikud keevitusparameetrid roostevaba terase ja alumiiniumi keevitamiseks.

Õpikus on praktilised harjutused töövõtete omandamiseks.

Konkreetse keevitusprotsessi - poolautomaatkeevituse ehk MIG/MAG-keevituse teoreetiliste aluste ja masinate praktilise reguleerimise tundmaõppimine annab aga võimaluse valmistada kvaliteetseid keevisliiteid.

Kirjeldatakse keevitajate atesteerimise põhimõtteid rahvusvaheliste standardite järgi ja esitatakse keevitustehnoloogilise kaardi ehk keevitusprotseduuri spetsifikaadi (WPS) koostamise info ja näidis.

Õpik on mõeldud keevitajate, plekkseppade, autoremondilukkseppade jt metallitöötlemise eriala oskustööliste koolitamiseks ja täiendkoolitamiseks, keevitajate ümberõppeks ning tootmises töötavate keevitustehnoloogide silmaringi avardamiseks.

Täpsemat teavet kõnealuse õpiku ja kõigi teiste kutseharidusele mõeldud õppematerjalide kohta on leida kirjastuse kodulehelt www.argokirjastus.ee

Õpik on müügil suuremates raamatukauplustes ja ostukeskustes kutsekoolide õpikute osakonnas. Võimalik õpikut tellida otse kirjastusest.

4 + 3 =
Sitemap
© Eesti Keevitusühing
Ehitajate tee 5, Tallinn 19086, tel.: 620 3347, email: info [ät] keevitusuhing.eu