EKÜ Olkiluotos 2023

Eesti Keevitusühing väisas augusti keskel Soomes asuvat Olkiluoto tuumajaama ja keevituse automatiseerimisega tegelevat ettevõtet Pemamek OY.

Olkiluoto tuumaelektrijaam asub Soomes Rauma lähedal Olkiluoto saarel. 1979. aastal käiku antud jaamas on kolm tuumareaktorit. Pärast kolmanda rektori täisvõimsuse saavutamist 2022. aastal on jaama koguvõimsus 3380 MW. 2022 aastal valminud Olkiluoto kolmas reaktor muudab Soome elektrienergiaga peaaegu isemajandavaks ja toob soomlasi lähemale süsinikuneutraalsele ühiskonnale. 30% Soome elektrist pärineb Olkiluoto saarelt, mis tagab tuumaenergia kogu elutsükli juhtimise.

Pemamek on ülemaailmne keevitus- ja tootmisautomaatika pakkuja. Ettevõte on spetsialiseerunud metallitööstuse automatiseeritud süsteemide projekteerimisele ja tootmisele.

Jõudsime arutada ka keevitusühingu fookusteemasid, milleks täna ja lähitulevikus on inseneriteaduse ja -hariduse populariseerimine. Sügisel 2023 on plaanis taaselustada keevitusinseneri diplomiõpe koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Lasnamäe Mehaanikakooli ja KIWA Inspecta Eesti spetsialistidega.

Pemamek OY katsekeskus

Pemamek OY katsekeskus

Post a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga