Toomas Pihl

1954-2023

IN MEMORIAM

6. aprillil lahkus Eesti Keevitusühingu liige 1998. aastast, IWE, Tallinna Tehnikakõrgkooli professor keevitamise alal.  Toomas lõpetas 1984. aastal TPI mehaanikateaduskonna masinaehitajana ja töötas sealsamas erinevatel ametikohtadel alates laborandist kuni instituudi direktori asetäitjani. 1993. aastal kaitses ta magistrikraadi ja 2003. aastal doktorikraadi. Toomase teadustöö oli seotud  kulunud detailide taastamisega leekpindamise-gaaspindamise teel. Sellel alal on ta avaldanud  rea teaduspublikatsioone. Tal tuli alustada praktiliselt nullist-ruumide remondist kuni seadmete  hankimiseni ja katsete läbiviimiseni. Siin avaldus tema kui saarlase järjekindlus ja visadus.  Kui ülemusel tekkis kihk jälle mööblit ümber paigutada, siis tuli tal kolida uude ruumi (naiste WC), teha seal ise remont ja seadmed tööle panna. Toomas ei protesteerinud, vaid ehitas labori uuesti. Alates 2003 . aastast töötas Toomas Tallinna Tehnikakõrgkoolis professorina ja õpetas materjaliõpetuse ning keevitusaineid.  Kuna Toomas oli hea praktik, siis said poisid head praktilised teadmised ja oskused keevitamisest, mis avas neile tee metallitööstuse ettevõtetesse. 2006. aastal lõpetas Toomas edukalt rahvusvaheliste keevitusinseneride (IWE) kursused ning sai ka vastava sertifikaadi 2014. aastal koostas ta  A.Laansooga  Innove projekti raames väga põhjaliku kutsekoolide õppematerjali „Keevitustööd“, mis võeti positiivselt vastu kui esimene selline laiaulatuslik eestikeelne  raamat.

Toomas osales aktiivselt Eesti Keevitusühingu töös, nt olles revisjonikomisjoni liige, avaldades arvamust kutsestandardite ja standardite tõlgete osas, osaledes juhatuse koosolekutel.

Toomast jääb mälestus kui abivalmist ja kohusetundlikust inimesest ja kolleegist ning asjatundlikust keevituse ala spetsialistist.

Andres Laansoo, endine kolleeg

Post a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga