Kutse omistamine
PDF
Mehaanikainseneri kutse taotlemine Eesti Keevitusühingu kaudu

Sihtasutus Kutsekoda juures on Eesti Mehaanikainseneride Liidu poolt moodustatud inseneri kutsekomisjon, kus on esindatud ka Eesti Keevitusühing. Inseneri diplomi omamine tõendab isiku kompetentsi mehaanikavaldkonnas läbi kõrgkooli hariduse, täiendõppe ja iseseisva töö kogemuse.

Taotletavad insenerikutsed jagunevad järgnevalt: mehaanikainsener, diplomeeritud mehaanikainsener ja volitatud mehaanikainsener. Nendest kaks esimest kutset on tähtajatud.

Keevitusvaldkonnas on diplomeeritud mehaanikainseneri kutse omandanud T.Tuuder, S.Tiido, A.Hansen, U.Pado, K.Timofejev, A.Kingo, A.Kohhanov, S.Mandre, A.Hansen, A.Põld, A.Kivilo jt. Samuti olistati 2012 aasta detsembris kutsetunnistus Riina Pihlile, kes on käesolevaga teine naissoost diplomeeritud mehaanikainsener.

Volitatud mehaanikainsenerid on V.Belõi, A.Puusemp, T.Pihl, I.Ilustrumm, K.Salev, M.Saarmann, T.Jõgi, T.Kapp, A.Laansoo, T.Reha jt.

Inseneri kutse taotlemine toimub vastavalt kutsestandardile (vt www.kutsekoda.ee) astme astmelt:

- mehaanikainsener - tehnikumi või kõrgkooli lõpetamisel;

- diplomeeritud mehaanikainsener - 5 a tehnikaülikooli(magistrikraad) või erandjuhtudel 4-5 a tehnikakõrgkooli ja täiendõppe läbimisel, lisaks iseseisva töö kogemus;

-volitatud mehaanikainsener - pärast diplomeeritud inseneri kutse omamist ja nõuete täitmist.

Insenerikutse taotlemiseks täita vastav ankeet (http:innomet.ttu.ee/emil/) ja saata aadressil: aigar.hermaste@ttu.ee või andres.laansoo@ttu.ee.

Insenerikutse andmise ekspertiis on tasuline:

- diplomeeritud mehaanikainsener - 95 eurot;

- volitatud insener - 162 eurot.

On võimalus ka tasuda tööandja esitatud arve alusel.

Sitemap
© Eesti Keevitusühing
Ehitajate tee 5, Tallinn 19086, tel.: 620 3347, email: info [ät] keevitusuhing.eu