Uudised
A 5. märtsil tähistas oma 70-ndat juubelit Eesti Keevitusühingu juhatuse pikaajaline esimees Andres Laansoo.
Sellega seoses soovime Eesti Keevitusühingu poolt juubilarile jõudu ja jätkuvat indu keevitamise valdkonna edendamisel.


Andres Laansoo teekond insenerina algas 1968. aastal lõpetades TTÜ (TPI) masinaehitusinsenerina. 1989. aastal täiendas ennast keevitustehnoloogia ala Moskva Baumani Tehnikaülikoolis, peale mida alustas keevitustehnoloogia alaste ainete õpetamist TTÜ-s. A. Laansoo teadustöö on seotud kõvasulamite difusioonkeevitusega ja jootmisega survetöötluse tööriistade tarvis.
Andres Laansoo sulest on ilmunud kolm keevitusalast õpikut, milles on põhjalikult käsitletud nõudeid ja meetodeid keevitustööde kvaliteedi tagamisel ning samuti keskendunud MIG/MAG-keevitusprotsessile ja selle arengusuundadele. A. Laansoo poolt on eesti keelde tõlgitud mitmed olulised keevitusalased standardid ja terminid, mistõttu on tal olnud hindamatu roll eestikeelse keevitusterminoloogia väljatöötamisel.
Andres Laansoo eestvedamisel korraldati aastatel 1998-2005 TTÜ-s keevitusinseneri kursused, mille lõpetas ca 350 inseneri-tehnikut. 2014. aastal käivitati A. Laansool ja Eesti Keevitusühingu initsiatiivil keevitustööde koordinaatorite kursused, kus koolitatakse standardi EN 1090 nõudeid täitvad keevituskoordinaatorid. Antud keevituskoordinaatorite kursustel on osalenud  ca 100 kuulajat, ms on andnud paljudele ettevõtetele võimaluse EN 1090 sertikaadi taotlemiseks.

Keevitusühingu asutajana ning pikaaegse juhina on Andres Laansoo andnud hindamatu panuse Eesti keevitusvaldkonna arengusse ja edasi viimisesse.

 

3 + 10 =
Sitemap
© Eesti Keevitusühing
Ehitajate tee 5, Tallinn 19086, tel.: 620 3347, email: info [ät] keevitusuhing.eu